Najnowsze wiadomości ze świata

18 hours ago

Wiadomości ze świata finansów to jeden z najważniejszych działów gospodarki. W ostatnich latach obserwowaliśmy wiele zmian na rynkach finansowych, które miały istotny wpływ na całą gospodarkę. Dlatego też, aby mieć pełen obraz sytuacji, warto śledzić bieżące wiadomości ze świata finansów.

W ostatnim czasie na rynkach finansowych panował duży niepokój. Głównym powodem były obawy o to, jak poradzi sobie gospodarka po tym, jak pandemia koronawirusa zaczęła się rozprzestrzeniać po całym świecie. Inwestorzy byli bardzo niepewni co do przyszłości i dlatego też dużo się działo na rynkach finansowych.

Na szczęście, ostatnie dane pokazują, że gospodarka radzi sobie lepiej niż się spodziewano. Dzięki temu inwestorzy mogą czuć się lepiej i mogą wracać do inwestowania. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, co dzieje się na rynkach finansowych, koniecznie śledź bieżące wiadomości ze świata finansów.

Najnowsze wiadomości ze świata: Wojna w Syrii eskaluje!

Wojna w Syrii eskaluje! W ciągu ostatnich dwóch tygodni sytuacja w kraju pogorszyła się dramatycznie. Do ataków na cywilów dołączyły się również ataki na wojska. W środę wojska syryjskie odpowiedziały ogniem na atak izraelskich samolotów, które naruszyły przestrzeń powietrzną nad terytorium Syrii. Izrael twierdzi, strona (http://ateliermartalizon.pl) że atak był odpowiedzią na rakiety wystrzelone z Syrii w kierunku izraelskich jednostek wojskowych na Golanach. Tymczasem ONZ wezwała do natychmiastowego zaprzestania walk i rozpoczęcia negocjacji pokojowych.

Najnowsze wiadomości ze świata: Nowy szef NATO już w pracy!

Jens Stoltenberg przejął swoje obowiązki jako nowy szef NATO w środę rano. Powiedział, że jego priorytetem będzie zwiększenie bezpieczeństwa Europy i współpraca z Rosją.

„Będziemy pracować ciężko, aby zwiększyć bezpieczeństwo Europy i wspierać naszych sojuszników. Będziemy także prowadzić dialog z Rosją, aby zmniejszyć napięcia i współpracować tam, gdzie możliwe“, powiedział Stoltenberg podczas swojego pierwszego dnia w pracy. Stoltenberg przejął swoje obowiązki od Andersa Fogh Rasmussena, który pełnił tę funkcję przez ostatnie pięć lat.

Najnowsze wiadomości ze świata: Chiny gotowe do rozmów z USA!

W środę przedstawiciele Chin i Stanów Zjednoczonych rozpoczną w Waszyngtonie kolejny szczyt w sprawie handlu, po tym jak w ubiegłym tygodniu prezydent Xi Jinping i przewodniczący Rady Państwa Li Keqiang zgodzili się na to, aby „rozwiązać problemy przez rozmowy“. Według chińskich mediów jest to pierwszy raz, kiedy tak wysoki rangą urzędnik rozpoczyna oficjalną wizytę w USA od czasu objęcia urzędu przez prezydenta Donalda Trumpa. Wizyta Liu He’ego, sekretarza generalnego Komisji Nadzoru Finansowego i Reform Gospodarczych Chińskiej Republiki Ludowej, ma na celu „przygotowanie do szczytu“ – powiedział rzecznik chińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Geng Shuang. „Chiny i Stany Zjednoczone mają duże interesy we współpracy gospodarczej i handlowej oraz duże zaufanie do siebie nawzajem. Wierzymy, że podczas tej wizyty możemy osiągnąć porozumienie co do spraw, które nas interesują, a także poprawić atmosferę wokół negocjacji“ – dodał.

Liu He przybył do Waszyngtonu we wtorek rano i spotka się z amerykańskimi urzędnikami na czele z sekretarzem skarbu Steve’m Mnuchinem. Oczekuje się, że rozmowy będą trwały dwa dni i dotkną tematów takich jak chiński transfer technologii, bariery handlowe i subskrypcje na amerykańskie produkty.

Leave a Reply

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Ich stimme der Datenschutzerklärung zu